Sleek gym interior with treadmills and stationary bikes, technology-focused design.

Walking pad do 1000 zł — co da się kupić i na czym się oszczędza

Poniżej tysiąca złotych rynek walking padów przestaje udawać. Znikają aplikacje, znika tryb biegania, a pas zwęża się do 38 centymetrów — czyli tyle, ile ma standardowa deska do prasowania. Producenci wciąż piszą o „6 HP”, choć realna moc ciągła w tym budżecie mieści się między 0,75 a 0,85 CHP. To nie jest zarzut. To jest po prostu granica, za którą fizyka i marża przestają się dogadywać.

Dobra wiadomość brzmi tak: w 2026 roku za mniej niż tysiąc złotych da się kupić sprzęt, który przez dwa–trzy lata dowiezie 8 tysięcy kroków dziennie bez dramatów. Trzeba tylko wiedzieć, na czym producent oszczędził. A oszczędził na pewno. Poniżej sześć modeli z polskiej dystrybucji, ceny na wrzesień 2026, rozłożone na pięć parametrów: moc ciągła, pas, nośność, grubość po złożeniu i gwarancja.

Co dostaniesz za mniej niż 1000 zł

Zacznijmy od granic segmentu, bo one są ostre. Prędkość maksymalna: 6 km/h, w jednym przypadku nawet 5 km/h. To jest szybki marsz, nie trucht. Jeśli szukasz sprzętu do joggingu, ten budżet odpada w całości. Granicę między kategoriami wyznacza pytanie, czy lepszy będzie walking pad czy bieżnia.

Silnik to druga granica. W padach z tej półki spotkasz jednostki 559–630 W, czyli 0,75–0,85 CHP. Continuous horsepower to moc, którą silnik utrzyma przez cały marsz bez przegrzewania; peak HP z opisu produktu to chwilowy szczyt w warunkach laboratoryjnych. Różnica bywa czterokrotna. Praktycznie: przy modelach z dolnego końca tego zakresu, jak Yukino z nośnością 110 kg, komfortowa granica wypada w okolicach 88 kg użytkownika chodzącego godzinę dziennie. Ośmiogodzinna zmiana pod biurkiem to zupełnie inne obciążenie. Norma EN ISO 20957 dla klasy HC zakłada użytkowanie rzędu godziny dziennie.

Walking pad do 1000 zł — porównanie sześciu modeli

ModelCenaPrędkośćNośnośćPasWagaApp / BT
XTREXO W100od 510 złdo 6 km/h100 kg100 × 38 cmok. 15 kgbrak (LED)
Urbogym Yukino575 zł promo / 719 zł kat.do 6 km/h110 kg100 × 38 cm19 kgbrak (LCD + pilot)
Urbogym Zuno Pro679 zł promo / 819 zł kat.do 10 km/h120 kg105 × 43 cm25 kggłośniki BT + opaska
Urbogym Zuno699 złdo 6 km/h120 kg105 × 43 cm21 kggłośniki BT
Zipro Yougo699 zł1–6 km/h100 kg100 × 38,5 cm23 kggłośniki BT + FitShow
XTREXO W200860–950 złdo 5 km/h100 kg87 × 42 cm23 kgpilot + LED

Wszystkie ceny na wrzesień 2026. Przy sprzęcie z tej półki rozjazd między sklepami sięga 100–150 zł, więc traktuj je jako punkt wyjścia, nie jako kwotę na paragonie. Kolejność w tabeli jest cenowa, nie jakościowa.

Sześć modeli po kolei

XTREXO W100 — od 510 zł, najlżejszy w zestawieniu

Piętnaście kilogramów. To najważniejsza liczba w karcie tego modelu. Pad przeniesiesz jedną ręką z sypialni do salonu i z powrotem, bez kółek i bez pomocnika. Reszta wygląda dokładnie tak, jak można się spodziewać od 510 zł. Silnik 1 HP, prędkość do 6 km/h, pas 100 × 38 cm, nośność 100 kg, wyświetlacz LED. I tyle.

W100 sprzedawany jest przez Decathlon, więc masz sklep stacjonarny, do którego wejdziesz z reklamacją. Dla kogo? Dla osoby, która chce sprawdzić, czy chodzenie przy biurku w ogóle jej pasuje, zanim wyda trzy razy tyle. Sprawdź cenę →

Urbogym Yukino — 575 zł w promocji, 110 kg nośności

Katalogowo 719 zł, w promocji 575 zł. Rozjazd utrzymuje się na tyle długo, że uczciwszym punktem odniesienia jest cena promocyjna. Silnik ma 0,75 CHP, czyli dolną granicę sensu przy deklarowanej nośności 110 kg. Sama deklaracja dotyczy zresztą chodzenia — komfortowy zakres kończy się bliżej 88 kg. Pas ma 100 × 38 cm, waga netto 19 kg, a grubość po złożeniu to zaledwie 10,5 cm — najmniej w całym zestawieniu. Rączki się składają, aplikacji nie ma. Zostaje LCD i pilot.

Urbogym Zuno — 699 zł, 11,5 cm po złożeniu i 120 kg

Zuno łączy 120 kg deklarowanej nośności z 11,5 cm grubości po złożeniu. Producent pisze wprost o „zaledwie 115 mm wysokości”. To plasuje ten model wśród najpłaskszych padów na polskim rynku, także tych trzy razy droższych — choć rekordu tabeli nie bije, bo Yukino schodzi do 10,5 cm.

Jeśli planujesz chować pad pod łóżko, zmierz prześwit i dorzuć 2–3 cm zapasu na kółka i chwyt. Przy prześwicie 15 cm Zuno wjedzie, Yukino z 10,5 cm tym bardziej, a XTREXO W200 z 18 cm już nie. Do tego pas 105 × 43 cm, najszerszy w tabeli razem z Zuno Pro. Pięć centymetrów więcej niż u Yukino robi przy marszu realną różnicę.

Zuno waży 21 kg, ma wbudowane głośniki Bluetooth i — co w tym budżecie rzadkie — manualną regulację nachylenia. Silnik ma 0,85 KM mocy ciągłej przy 1,5 KM szczytowej, czyli mniej więcej 0,85 CHP. To najwyższa deklarowana moc ciągła w całej szóstce i realne pokrycie dla 120 kg nośności. Cena 699 zł jest ceną regularną, bez promocji, stan na wrzesień 2026.

Zipro Yougo — 699 zł, jedyny z aplikacją i polskim serwisem

Zipro działa w Polsce od 2009 roku. Sprzęt kupisz w Decathlonie, Empiku i na Amazon.pl, a serwis odbierze telefon. Parametry: silnik 630 W, czyli 0,8 HP i mniej więcej 0,84 CHP. To jedna z dwóch najwyższych potwierdzonych mocy ciągłych w tej szóstce, obok 0,85 KM w obu Zuno. Cena 699 zł u producenta. Nośność 100 kg, pas 100 × 38,5 cm, prędkość 1–6 km/h, waga 23 kg, flat-fold do 13 cm. Yougo jako jedyny w zestawieniu ma zarówno głośniki Bluetooth, jak i obsługę aplikacji FitShow na Androida i iOS. System amortyzacji producent nazywa „Easy Walk”: sześć poduszek plus cztery elementy wibroizolacyjne. Nazwa marketingowa, owszem. Ale w bloku z drewnianym stropem liczy się każda warstwa tłumienia, a różnice pokazuje zestawienie, które pady hałasują najmniej.

Sto kilogramów nośności oznacza komfort do mniej więcej 80 kg. Jeśli ważysz więcej, patrz na Zuno. Jeśli ważysz mniej i chcesz mieć z kim rozmawiać po reklamacji, bierz Yougo. Sprawdź cenę →

Urbogym Zuno Pro — 679 zł, jedyny z nachyleniem i trybem 10 km/h

679 zł w promocji, 819 zł katalogowo. Zuno Pro to jedyny model w tej szóstce, który wychodzi poza czysty marsz: prędkość maksymalna sięga 10 km/h, a manualna dwustopniowa regulacja nachylenia pozwala podnieść intensywność bez przyspieszania. Dla kogoś, kto chodzi codziennie i po pół roku zaczyna się nudzić przy 5 km/h, to realna różnica w scenariuszach użycia.

Silnik ma 0,85 KM mocy ciągłej, nośność 120 kg, pas 105 × 43 cm — czyli te same liczby co w tańszym Zuno. Po złożeniu urządzenie ma 11,5 cm wysokości, ale waży 25 kg, najwięcej w zestawieniu. Sześć kilogramów różnicy wobec Yukino odczujesz przy każdym wsuwaniu pod łóżko. Do tego głośniki Bluetooth, opaska sterująca na rękę i 12 programów automatycznych.

Paradoks tego zestawienia polega na tym, że Pro jest dziś w promocji tańszy od podstawowego Zuno. Jeśli cena się utrzyma, a nie zależy ci na najniższej wadze, trudno znaleźć argument za wersją bez nachylenia. Sprawdź cenę →

XTREXO W200 — od 860 zł, szeroki pas i krótki krok

W200 jest najdroższy w zestawieniu i ma najdziwniejszy zestaw parametrów w całej szóstce. Prędkość maksymalna to 5 km/h, o kilometr mniej niż u konkurentów o połowę tańszych. Pas mierzy 87 × 42 cm: szeroki, ale wyraźnie krótki, bo 87 cm to najmniej w tabeli. Przy wzroście powyżej 180 cm i naturalnym kroku będziesz musiał go skracać, a to po godzinie zaczyna męczyć biodra.

Reszta: nośność 100 kg, silnik podawany jako 0,7–1 HP, waga 23 kg, wymiary 105 × 55 × 18 cm, pilot i wyświetlacz LED. Osiemnaście centymetrów grubości oznacza, że pod niskie łóżko ten model nie wjedzie. Trudno tego bronić, skoro Zuno za 699 zł schodzi do 11,5 cm. Broni się za to szerokością pasa: cztery centymetry więcej niż u Yukino to realny komfort dla kogoś, kto stawia stopy szeroko. No i polską dystrybucją. Cena to dziś 860–950 zł zależnie od oferty, więc model zszedł wyraźnie poniżej progu z tytułu. Sprawdź cenę →

Na czym oszczędzają producenci w tym budżecie

Silnik i moc ciągła

Oszczędność numer jeden i najbardziej kosztowna w skutkach. Zakres 0,75–0,85 CHP, jaki spotkasz poniżej tysiąca złotych, wystarczy do marszu. Ale bez zapasu. Zapas jest tym, co decyduje, czy silnik po dwóch latach wciąż rusza gładko, czy zaczyna się zacinać przy starcie.

Szerokość i długość pasa

Drugi obszar cięć, mniej oczywisty, ale odczuwalny każdego dnia. W tej półce standardem jest 38 cm szerokości; 42–43 cm to już wyróżnik, który mają tylko Zuno i W200. Poniżej 40 cm zaczynasz korygować tor stopy, żeby nie ocierać o obudowę. Nie boli. Zmusza jednak do myślenia o chodzeniu, a chodzi przecież o to, żeby o nim nie myśleć.

Długość jest ważniejsza, niż się wydaje. Przy 100 cm większość dorosłych zmieści naturalny krok marszowy. Przy 87 cm, jak w W200, wysoki użytkownik musi krok skrócić. A skrócony krok przez osiem godzin to inna biomechanika niż ta, dla której kupiłeś pad. Dopasowanie do wysokości blatu i głębokości stanowiska rozstrzyga się osobno, gdy wybierasz walking pad pod biurko.

Brak aplikacji i Bluetooth

Trzecia oszczędność jest najmniej dotkliwa. Cztery z sześciu modeli nie mają żadnej łączności, dwa mają Bluetooth wyłącznie do dźwięku. Pełne sterowanie z telefonu, programy treningowe i historia sesji zaczynają się realnie powyżej tysiąca złotych. Wyjątkiem jest Yougo, które przez FitShow zbiera podstawowe statystyki.

Serwis i gwarancja — kto naprawdę odbierze sprzęt

Standardem w tej półce są 24 miesiące gwarancji. Realizuje ją jednak sprzedawca i tu teoria się kończy. Reguła jest prosta: kupuj u oficjalnego dystrybutora albo w sieci retail z fizycznym punktem, czyli w Decathlonie, Media Expercie albo sklepie producenta. Pad tańszy o 50 zł od sprzedawcy bez polskiego punktu serwisowego przestaje być tańszy w momencie pierwszej reklamacji, którą prowadzisz wtedy korespondencyjnie. To dotyczy każdego progu cenowego, ale poniżej tysiąca złotych boli najbardziej, bo marża na naprawę zjada wartość sprzętu.

Kiedy warto dołożyć do 1200 zł

Dwieście złotych ponad próg zmienia w tym segmencie zaskakująco dużo. Punktem odniesienia jest inSPORTline ZenRun Fold 10 za 1199 zł. Dokłada trzy rzeczy naraz: nośność 120 kg, silnik 0,75 KM mocy ciągłej przy 2 KM szczytowej oraz dziesięć lat gwarancji na konstrukcję. Na konstrukcję, czyli na ramę. Nie na silnik i nie na elektronikę. Tę różnicę wypada znać, zanim baner z „10 lat” zrobi swoje.

Po złożeniu ZenRun ma 75 × 56 × 16,5 cm i waży 24 kg. Grubszy niż Zuno, cięższy niż Yukino, pod niskie łóżko nie wjedzie. Za to dostajesz sprzęt z realnie rozpisaną mocą ciągłą i dziesięcioletnią gwarancją na ramę. Olej silikonowy do konserwacji pasa trzeba dokupić osobno, około 70 zł. Sprawdź cenę →

W okolicach 1000–1100 zł są jeszcze dwie opcje. Spokey DASH+ (110 kg, pas 107 × 40 cm, składany na pół, od około 1040 zł) oraz UREVO U1 Smart (120 kg, 10,6 cm grubości, bez Bluetooth, około 1049 zł — z zastrzeżeniem, że dostępność bywa przerywana). Siedem modeli z tej półki zbierają walking pady do 1500 zł. Jeśli dopiero układasz kryteria, wcześniejszy krok to pytanie, jak wybrać walking pad. Marki obok siebie porządkuje natomiast pełny ranking walking padów.

Kiedy dokładać nie warto? Jeśli ważysz poniżej 80 kg, chodzisz godzinę dziennie i chowasz pad pod łóżko. Zuno za 699 zł robi wtedy dokładnie to samo, co sprzęt za 1200 zł, a mieści się w niższym prześwicie. Dokładanie ma sens przy wadze powyżej 90 kg albo przy planie chodzenia dłużej niż godzinę dziennie.

Najczęściej zadawane pytania

Czy walking pad za 600 zł ma sens?

Ma, pod dwoma warunkami. Kupujesz u dystrybutora z polskim serwisem, a przed zakupem sprawdzasz w karcie produktu, kto udziela gwarancji i pod jakim adresem. I dopasowujesz sprzęt do swojej wagi. Deklaracja 110 kg dotyczy marszu, więc taki pad jest komfortowy do mniej więcej 88 kg przy godzinie chodzenia dziennie. W tym przedziale sensowne wybory to XTREXO W100 (od 510 zł) i Urbogym Yukino (575 zł w promocji). Oba mają pas 100 × 38 cm i żaden nie ma aplikacji.

Czy w tym budżecie znajdę pad z aplikacją?

Z pełną aplikacją sterującą prędkością praktycznie nie. Zipro Yougo obsługuje FitShow na Androida i iOS, co daje podstawowe statystyki, i ma głośniki Bluetooth. Urbogym Zuno ma Bluetooth wyłącznie do dźwięku. Pozostałe cztery modele w zestawieniu mają wyświetlacz LED i pilot. Sterowanie z telefonu z programami treningowymi to standard dopiero powyżej tysiąca złotych.

Ile wytrzyma tani walking pad przy 8 godzinach dziennie?

Krócej, niż zakłada karta produktu. Wszystkie pady domowe to klasa HC, a norma EN ISO 20957 przewiduje dla niej użytkowanie rzędu godziny dziennie. Przy ośmiu godzinach silnik o mocy 0,75 CHP pracuje daleko poza zakresem projektowym i ryzykujesz przegrzaniem. Jeśli planujesz chodzić cały dzień roboczy, ten budżet jest za niski. Szukaj mocy ciągłej powyżej 1 CHP.

Czy tani pad da się schować pod łóżko?

Najczęściej tak, ale zmierz prześwit przed zakupem. Urbogym Yukino ma po złożeniu 10,5 cm, Urbogym Zuno i Zuno Pro po 11,5 cm, Zipro Yougo 13 cm. XTREXO W200 z 18 cm już pod większość ram nie wjedzie. Do zmierzonego prześwitu dolicz 2–3 cm zapasu na kółka transportowe i chwyt przy wsuwaniu. Sprawdź też szerokość. Zuno ma 105 cm długości pasa, więc złożony wciąż zajmuje sporo miejsca.

Czy walking pad do 1000 zł jest cichy?

Nie wiadomo. Żaden producent w tym budżecie nie podaje zweryfikowanego poziomu hałasu, a deklaracje o „cichym silniku” nic nie znaczą. Decybele mierzy się różnymi metodami, raz z pół metra, raz z metra, i rozbieżność sięga 6–8 dB. Praktycznie: poniżej 50 dB to poziom cichej rozmowy, 60–70 dB brzmi jak odkurzacz w tle i utrudnia rozmowy służbowe. Zakładaj raczej głośniej niż ciszej — ale bez pomiaru to założenie, nie liczba.

Który pad do 1000 zł uniesie 100 kg?

Formalnie 100 kg i więcej deklaruje cała szóstka: Urbogym Zuno i Zuno Pro (po 120 kg), Urbogym Yukino (110 kg) oraz Zipro Yougo, XTREXO W100 i W200 (po 100 kg). Deklaracja producenta dotyczy chodzenia w tempie do 6 km/h, nie długotrwałego obciążenia, więc komfortowy zakres wypada niżej. Przy 120 kg deklarowanych kończy się gdzieś przy 96 kg, przy 110 kg — przy 88 kg. Jeśli ważysz ponad 100 kg, realnym wyborem staje się dopiero inSPORTline ZenRun Fold 10 za 1199 zł. Przy 120 kg podaje też moc ciągłą 0,75 KM.

Gdzie kupić, żeby mieć realną gwarancję?

U oficjalnego dystrybutora albo w sieci retail z fizycznym punktem: Decathlon (XTREXO), sklep producenta (Zipro, Urbogym), Media Expert, Morele. Standardem są 24 miesiące gwarancji, ale realizuje ją sprzedawca. Częsta skarga kupujących w tej półce nie dotyczy zresztą sprzętu, tylko braku odpowiedzi na maile po zgłoszeniu awarii.

Co z tego wynika

Walking pad do 1000 zł nigdy nie będzie sprzętem uniwersalnym. Kupujesz jeden konkretny kompromis i musisz wybrać go świadomie. Zuno Pro za 679 zł oddaje sześć kilogramów wagi w zamian za nachylenie i tryb 10 km/h. Yougo za 699 zł oddaje dwadzieścia kilogramów nośności w zamian za aplikację i polski serwis. Yukino za 575 zł oddaje moc w zamian za 10,5 cm grubości. W100 od 510 zł oddaje wszystko w zamian za 15 kg i cenę biletu wstępu do kategorii.

Jedna zasada, którą warto zapamiętać z całego tego zestawienia: liczba nośności z karty produktu dotyczy chodzenia, a komfortowa granica leży wyraźnie niżej — porównaj z nią własną wagę. Jeśli wynik wychodzi na styk, nie nadrobi tego żaden inny parametr. Ani szerszy pas, ani głośniki Bluetooth, ani promocja. A jeśli wychodzi z zapasem, w tym budżecie naprawdę da się kupić coś, co przez trzy lata dowiezie osiem tysięcy kroków dziennie.

Kamil Wesołowski — programista z Legionowa, autor i redaktor Fitrankingi.pl. Walking pady używa codziennie od 2022, SUP-em pływa po Zalewie Zegrzyńskim od 2018. Pisze o sprzęcie fitness do domu z perspektywy praktyka, nie trenera. Bez sponsoringu pod stołem, bez ściemy — tylko to co realnie działa albo realnie nie działa.

Więcej o autorze

Podobne wpisy